ogloszenia2logo

 

intencjelogo

 

galerialogo

 

Komentarz do Słowa

Cmentarz parafialny

Statystyki

Dzisiaj:73
Wczoraj:572
W tygodniu:1468
W miesiącu:12356
Ogólnie:1266846

Info o przeglądającym:

  • Twoje IP: 3.239.76.25
  • Przeglądarka unknown
  • Wersja unknown
  • System operacyjny unknown

Teraz:

35
osób na stronie

Słowo na dzisiaj

  • Najmilsi: Starszych, którzy są wśród was, proszę ja, również starszy, a przy tym świadek Chrystusowych cierpień oraz uczestnik tej chwały, która ma się objawić: paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem; i nie jak ci, którzy ciemiężą gminy, ale jako żywe przykłady dla stada. Kiedy zaś objawi się Najwyższy Pasterz, otrzymacie niewiędnący wieniec chwały.

Aktualności

Nominacja na nowego biskupa pomocniczego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Umiłowani Archidiecezjanie!

Z radością przekazuję Wam informację o komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, który otrzymałem dnia 15 listopada 2021 roku. Jego treść brzmi następująco:
„Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Jana GLAPIAKA, przewodniczącego referatu prawnego kurii metropolitalnej w Poznaniu, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Bisica”.

Nasz Ksiądz Biskup Nominat urodził się 26 grudnia 1959 r. w Lesznie. Ochrzczony został 10 stycznia 1960 r. w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej. Po formacji w Arcybiskupim Seminarium Duchownym i studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu 24 maja 1984 r. przyjął święcenia kapłańskie.
Był wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej i św. Michała w Wieleniu nad Notecią i parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Poznaniu. W latach 1989-1993 odbył studia doktoranckie z zakresu prawa kanonicznego na Uniwersytecie Navarra
w Pamplonie w Hiszpanii, uwieńczone rozprawą doktorską.
    W Archidiecezji Poznańskiej pełnił funkcję wicedyrektora Księgarni św. Wojciecha, Ojca Duchownego w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, kanclerza oraz rzecznika prasowego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, referenta Wydziału Prawnego i do spraw Sakramentów Świętych Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, duszpasterza Środków Społecznego Przekazu. Jest kanonikiem gremialnym Metropolitalnej Kapituły Katedralnej w Poznaniu oraz członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów Archidiecezji Poznańskiej, a także obrońcą węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitalnym w Poznaniu.
    Szczególnie bliska jest mu działalność na polu mariologicznym. Od roku 2002 jest referentem do spraw Sanktuariów i Pielgrzymek w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu oraz Archidiecezjalnym Duszpasterzem Wspólnot Żywego Różańca, a od 2012 roku Asystentem Kościelnym kwartalnika „Królowa Różańca Świętego”.
    Od 2002 roku jest Przewodniczącym Wydziału Prawnego i Dyscypliny Sakramentów Kurii Metropolitalnej w Poznaniu oraz od 2015 roku delegatem Arcybiskupa Poznańskiego do spraw ochrony dzieci i młodzieży.

Dzieląc się radością z nominacji biskupiej Księdza Doktora Jana Glapiaka, gorąco proszę wszystkich Archidiecezjan o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Nominata. Jednocześnie serdecznie zapraszam na uroczystość przyjęcia sakry biskupiej, która odbędzie się w IV Niedzielę Adwentu, dnia 19 grudnia br. o godz. 15.00 w Katedrze Poznańskiej.

       

Z serca wszystkim Wam błogosławię!
 


 † Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański