ogloszenia2logo

 

intencjelogo

 

galerialogo

 

Komentarz do Słowa

Cmentarz parafialny

Statystyki

Dzisiaj:117
Wczoraj:383
W tygodniu:1322
W miesiącu:10412
Ogólnie:1044499

Info o przeglądającym:

  • Twoje IP: 44.201.94.236
  • Przeglądarka unknown
  • Wersja unknown
  • System operacyjny unknown

Teraz:

12
osób na stronie

Słowo na dzisiaj

  • Pan rzekł do Mojżesza: «Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej. Bardzo szybko zawrócili z drogi, którą im nakazałem, i utworzyli sobie posąg cielca odlanego z metalu, i oddali mu pokłon, i złożyli mu ofiary, mówiąc: „Izraelu, oto twój bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej”». I jeszcze powiedział Pan do Mojżesza: «Widzę, że lud ten jest ludem o twardym karku. Pozwól Mi, aby rozpalił się gniew mój na nich. Chcę ich wyniszczyć, a ciebie uczynić wielkim ludem». Mojżesz jednak zaczął usilnie błagać Pana, Boga swego, i mówić: «Dlaczego, Panie, płonie gniew Twój przeciw ludowi Twemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką mocą i silną ręką? Czemu to mają mówić Egipcjanie: „W złym zamiarze wyprowadził ich, chcąc ich wygubić w górach i zgładzić z powierzchni ziemi”? Odwróć zapalczywość Twego gniewu i zaniechaj zła, jakie chcesz zesłać na Twój lud. Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela, Twoje sługi, którym przysiągłeś na samego siebie, mówiąc do nich: „Uczynię potomstwo wasze tak licznym jak gwiazdy niebieskie, i całą ziemię, o której mówiłem, dam waszym potomkom i posiądą ją na wieki”». Wówczas to Pan zaniechał zła, jakie zamierzał zesłać na swój lud.

Aktualności

Nominacja na nowego biskupa pomocniczego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Umiłowani Archidiecezjanie!

Z radością przekazuję Wam informację o komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, który otrzymałem dnia 15 listopada 2021 roku. Jego treść brzmi następująco:
„Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Jana GLAPIAKA, przewodniczącego referatu prawnego kurii metropolitalnej w Poznaniu, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Bisica”.

Nasz Ksiądz Biskup Nominat urodził się 26 grudnia 1959 r. w Lesznie. Ochrzczony został 10 stycznia 1960 r. w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej. Po formacji w Arcybiskupim Seminarium Duchownym i studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu 24 maja 1984 r. przyjął święcenia kapłańskie.
Był wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej i św. Michała w Wieleniu nad Notecią i parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Poznaniu. W latach 1989-1993 odbył studia doktoranckie z zakresu prawa kanonicznego na Uniwersytecie Navarra
w Pamplonie w Hiszpanii, uwieńczone rozprawą doktorską.
    W Archidiecezji Poznańskiej pełnił funkcję wicedyrektora Księgarni św. Wojciecha, Ojca Duchownego w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, kanclerza oraz rzecznika prasowego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, referenta Wydziału Prawnego i do spraw Sakramentów Świętych Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, duszpasterza Środków Społecznego Przekazu. Jest kanonikiem gremialnym Metropolitalnej Kapituły Katedralnej w Poznaniu oraz członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów Archidiecezji Poznańskiej, a także obrońcą węzła małżeńskiego w Sądzie Metropolitalnym w Poznaniu.
    Szczególnie bliska jest mu działalność na polu mariologicznym. Od roku 2002 jest referentem do spraw Sanktuariów i Pielgrzymek w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu oraz Archidiecezjalnym Duszpasterzem Wspólnot Żywego Różańca, a od 2012 roku Asystentem Kościelnym kwartalnika „Królowa Różańca Świętego”.
    Od 2002 roku jest Przewodniczącym Wydziału Prawnego i Dyscypliny Sakramentów Kurii Metropolitalnej w Poznaniu oraz od 2015 roku delegatem Arcybiskupa Poznańskiego do spraw ochrony dzieci i młodzieży.

Dzieląc się radością z nominacji biskupiej Księdza Doktora Jana Glapiaka, gorąco proszę wszystkich Archidiecezjan o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Nominata. Jednocześnie serdecznie zapraszam na uroczystość przyjęcia sakry biskupiej, która odbędzie się w IV Niedzielę Adwentu, dnia 19 grudnia br. o godz. 15.00 w Katedrze Poznańskiej.

       

Z serca wszystkim Wam błogosławię!
 


 † Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański