ogloszenia2logo

 

intencjelogo

 

galerialogo

 

Komentarz do Słowa

Cmentarz parafialny

Statystyki

Dzisiaj:150
Wczoraj:383
W tygodniu:1355
W miesiącu:10445
Ogólnie:1044532

Info o przeglądającym:

  • Twoje IP: 44.201.94.236
  • Przeglądarka unknown
  • Wersja unknown
  • System operacyjny unknown

Teraz:

11
osób na stronie

Słowo na dzisiaj

  • Pan rzekł do Mojżesza: «Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej. Bardzo szybko zawrócili z drogi, którą im nakazałem, i utworzyli sobie posąg cielca odlanego z metalu, i oddali mu pokłon, i złożyli mu ofiary, mówiąc: „Izraelu, oto twój bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej”». I jeszcze powiedział Pan do Mojżesza: «Widzę, że lud ten jest ludem o twardym karku. Pozwól Mi, aby rozpalił się gniew mój na nich. Chcę ich wyniszczyć, a ciebie uczynić wielkim ludem». Mojżesz jednak zaczął usilnie błagać Pana, Boga swego, i mówić: «Dlaczego, Panie, płonie gniew Twój przeciw ludowi Twemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką mocą i silną ręką? Czemu to mają mówić Egipcjanie: „W złym zamiarze wyprowadził ich, chcąc ich wygubić w górach i zgładzić z powierzchni ziemi”? Odwróć zapalczywość Twego gniewu i zaniechaj zła, jakie chcesz zesłać na Twój lud. Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela, Twoje sługi, którym przysiągłeś na samego siebie, mówiąc do nich: „Uczynię potomstwo wasze tak licznym jak gwiazdy niebieskie, i całą ziemię, o której mówiłem, dam waszym potomkom i posiądą ją na wieki”». Wówczas to Pan zaniechał zła, jakie zamierzał zesłać na swój lud.

Aktualności

Zaproszenie do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

EDK jest ogólnopolską inicjatywą dla tych, którzy nie boją się trudnych doświadczeń i pragną ofiarować swój wysiłek Panu Bogu. Zachęcamy do podjęcia wyzwania przejścia w samotności i ciszy ok. 40 km drogi. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.edk.org.pl.

1) 25 marca z Klasztoru Benedyktynów w Lubiniu do  parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20:00 w lubińskim klasztorze. Informacje i zapisy przez stronę internetową (należy wybrać rejon Lubiń). Przydatne wiadomości można znaleźć także na facebooku - "EDK Lubiń" 

2) 1 kwietnia br. z kościoła farnego pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Informacje i zapisy przez stronę internetową (należy wybrać rejon Rawicz) oraz na profilu FB/rawicz.edk. Zapisy w internecie do 25 marca lub stacjonarnie w biurze parafialnym przy kościele farnym w Rawiczu w poniedziałek 21 marca o godz. 19:00. Msza święta na rozpoczęcie EDK - 1 kwietnia br. o godz. 20:00.