ogloszenia2logo

 

intencjelogo

 

galerialogo

 

2023.03.05 Ogłoszenia duszpasterskie

„Wierzę w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół” 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
II Niedziela Wielkiego Postu
5 marca 2023r.
 
Dziś Msze św. o godz. 8:00, 10.00, 11.30 i 15:15
 
1. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 2945,50 zł. Zebrana kwota zostanie przekazana potrzebującym za pośrednictwem Caritas. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 
2. Zapraszamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 14:30.
 
3. Różaniec w środę o godz. 17:00 poprowadzi 23 Róża Matek z Niemarzyna. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 
4. Od czwartku w naszej parafii rozpocznie się cykl katechez przedmałżeńskich. Pierwsze spotkanie w czwartek 9 marca o godz. 18:00 w kościele. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.
 
5. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10:00 w zakrystii.
 
6. Próby chórku „Mikołajowe Nutki” w niedzielę o godz. 9:30 w kościele. Zapraszamy nowe osoby.
 
7. W przyszłą niedzielę swoją modlitwą i ofiarą możemy wesprzeć misjonarzy w ramach dzieła misyjnego „Ad gentes”.
 
8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii, zbiórka potrwa do 26 marca. Prosimy o dostarczenie produktów niepsujących się, o długim terminie przydatności do spożycia (mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze). Kosze na żywność będą rozmieszczone w kruchcie kościoła.
Zbiórka żywności będzie także organizowana w sklepie Dino w Miejskiej Górce, w dniach 17,18 oraz 24,25 marca br.
 
9. W czasie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną i na potrzeby parafii. Koperty na daninę znajdują się na stoisku z prasą. Ofiary na daninę można też wpłacać na konto parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
10. Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę do Włoch (od 16 do 25 września). Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie oraz na stronie parafialnej. Informacje i zapisy u ks. proboszcza.
 
11. Pożegnaliśmy + Krzysztofa Grzegorzewskiego, l. 65 z ul. Paderewskiego. Zmarła + Janina Ziembicka l. 65 z ul. Parkowej. Pogrzeb we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…
 
12. Dziękujemy za każdy gest życzliwości, modlitwę, prace wykonane dla wspólnoty parafialnej oraz za złożone ofiary. Dziękujemy osobom, które zadbały o czystość świątyni oraz za dary na stół na probostwo. Niech Pan obdarzy Was potrzebnymi łaskami.
 

Ogłoszenia spoza parafii:
Parafia pw. św. Jadwigi w Pępowie zaprasza do uczestnictwa w 24 godzinach męki Pana Jezusa Chrystusa. Jest to czuwanie połączone z  adoracją Najświętszego Sakramentu, które odbędzie się z piątku na sobotę 10 - 11.03. br. W czasie czuwania będą czytane rozważania autorstwa Luizy Piccarrety włoskiej mistyczki.