ogloszenia2logo

 

intencjelogo

 

galerialogo

 

2024.02.18 Ogłoszenia duszpasterskie

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024r.

 

Dziś Msze św. o godz. 8:00, 10.00, 11.30 i 15:45

 

1.    W Środę Popielcową na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 1830 zł. Zebrane fundusze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Archidiecezjalnego. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

 

2.     Zapraszamy na nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu:

- Drogę Krzyżową dla wszystkich w piątek o godz. 17:00. 

- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15:00

3.     Różaniec w środę o godz. 17:00 poprowadzi 4 Róża Matek z Miejskiej Górki. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4.     Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 19:00.

 

5.    Próby chórku „Mikołajowe Nutki” w niedzielę o godz. 9:30 na probostwie. Zapraszamy dzieci, które chcą śpiewem wielbić Pana Jezusa.

 

6.     W przyszłą niedzielę swoją modlitwą i ofiarą możemy wesprzeć misjonarzy w ramach dzieła misyjnego „Ad gentes”.

 

7.     Od przyszłej niedzieli (25 lutego) rozpoczynamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii, zbiórka potrwa do 10 marca. Prosimy o dostarczenie produktów niepsujących się, o długim terminie przydatności do spożycia (słodycze, mąka, cukier, makaron, konserwy). Kosze będą rozmieszczone w kruchcie kościoła.

 

Zbiórka żywności będzie także organizowana w sklepie Dino w Miejskiej Górce, w dniach 1,2 oraz 8,9 marca br.

8.     W czasie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną i na potrzeby parafii. Danina diecezjalna przeznaczona jest na potrzeby instytucji Archidiecezji, Seminarium i Caritas. Danina na potrzeby parafii przeznaczona jest na utrzymanie parafii, cmentarza (w tym także wywóz śmieci) oraz inwestycje i remonty. Ofiary na daninę można też wpłacać na konto parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

9.     Ze względu na rozpoczynający się remont schodów wejścia głównego na probostwo prosimy, o ile to możliwe, o załatwianie wszelkich spraw w godzinach urzędowania biura parafialnego.

 

10. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. w tygodniu na rano. Osoby zainteresowane prosimy o podejście do zakrystii.

 

11. Pożegnaliśmy + Aleksandra Kantorskiego, l. 77 z ul. Buszy. Wieczny odpoczynek…

 

12. Dziękujemy za każdy gest życzliwości, modlitwę, prace wykonane dla wspólnoty parafialnej oraz za złożone ofiary. Dziękujemy osobom, które zadbały o czystość świątyni. Podziękowania dla cukierni „Joker”. Niech Pan obdarzy Was potrzebnymi łaskami.