ogloszenia2logo

 

intencjelogo

 

galerialogo

 

2023.03.19 Ogłoszenia duszpasterskie

„Wierzę w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół” 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
IV Niedziela Wielkiego Postu
19 marca 2023r.
 
Dziś Msze św. o godz. 8:00, 10.00, 11.30 i 15:15
 
1. W ubiegła niedziele na dzieło misyjne „Ad gentes” zebraliśmy 722 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 
2. Zapraszamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 14:30 oraz w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątek o godz. 16:00 (dla dzieci) i 17:00 (dla młodzieży i dorosłych).
 
3. Różaniec w środę o godz. 17:00 poprowadzi Róża Matek z Dąbrowy. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 
4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19:00.
 
5. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10:00 do zakrystii.
 
6. Próby chórku „Mikołajowe Nutki” w niedzielę o godz. 9:30 w kościele. Zapraszamy nowe osoby.
 
7. Trwa zbiórka żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka potrwa do 26 marca. Kosze na żywność znajdują się w kruchcie kościoła.Zbiórka żywności będzie także organizowana w sklepie Dino w Miejskiej Górce, w dniach 24,25 marca br.
 
8. Spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Włoch (od 16 do 25 września) odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w kościele. Wejście od strony zakrystii.
 
9. W dniach od 29 marca do 2 kwietnia w parafii będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Otton Handzel OFM. Serdecznie zapraszamy do udziału. Plan rekolekcji będzie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 
10. Parafia św. Mikołaja wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Wszystkich Świętych oraz Właściciele Restauracji „Na Rynku” w Miejskiej Górce serdecznie zapraszają na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się w sobotę 1 kwietnia br. o godz. 10:00 w Restauracji „Na Rynku” w Miejskiej Górce. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w atmosferze wypełnionej przygotowaniem na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Osoby chętne do udziału prosimy o potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu 508088562 do dnia 28 marca br.
 
11. W czasie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną i na potrzeby parafii. Koperty na daninę znajdują się na stoisku z prasą. Ofiary na daninę można też wpłacać na konto parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
12. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
- Róży Matek z Dąbrowy
- 1 i 2 Róży Matek z Niemarzyna
- 2 Róży Matek z Miejskiej Górki.
- 1, 2 i 3 Róży Matek z Roszkowa
 
13. Dziękujemy za każdy gest życzliwości, modlitwę, prace wykonane dla wspólnoty parafialnej oraz za złożone ofiary. Podziękowania do cukierni „Joker”. Niech Pan obdarzy Was potrzebnymi łaskami.
 

Ogłoszenia spoza parafii:
Rawicka Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana przez parafię farną w Rawiczu wyruszy z kościoła w piątek 24 marca br. po Mszy Św. o godz. 2000 br. Trasa liczy 33 km i prowadzi przez: Szymanowo, Słupię Kapitulną, Niemarzyn, Miejską Górkę, Zakrzewo, Żołędnica, Łaszczyn do Rawicza. Zapisy przez internet na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .