ogloszenia2logo

 

intencjelogo

 

galerialogo

 

2023.03.12 Ogłoszenia duszpasterskie

„Wierzę w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół” 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
III Niedziela Wielkiego Postu
12 marca 2023r.
 
Dziś Msze św. o godz. 8:00, 10.00, 11.30 i 15:15
 
1. Dzisiaj po Mszach św. swoją ofiarą możemy wesprzeć misjonarzy w ramach dzieła misyjnego „Ad gentes”.
 
2. Zapraszamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 14:30 oraz w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątek o godz. 16:00 i 17:00.
 
3. Ponieważ ostatnio nastąpiło uporządkowanie numeracji w ramach poszczególnych róż Żywego Różańca. Członkinie Róż prosimy o zapoznanie się z nowym układem w gablocie parafialnej. Tam też znajduje się grafik odmawiania różańca przez poszczególne Róże w środy o godz. 17:00.
Różaniec w środę o godz. 17:00 poprowadzi Róża Matek z Dąbrowy. Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań.
 
4. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 18:30 na probostwie.
 
5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19:00.
 
6. Próby chórku „Mikołajowe Nutki” w niedzielę o godz. 9:30 w kościele. Zapraszamy nowe osoby.
 
7. Sakrament chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19:15 w biurze parafialnym.
 
8. Rozpoczynamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii, zbiórka potrwa do 26 marca. Prosimy o dostarczenie produktów niepsujących się, o długim terminie przydatności do spożycia (mąka, cukier, makaron, konserwy, słodycze). Kosze na żywność znajdują się w kruchcie kościoła.
Zbiórka żywności będzie także organizowana w sklepie Dino w Miejskiej Górce, w dniach 17,18 oraz 24,25 marca br.
 
9. W czasie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną i na potrzeby parafii. Koperty na daninę znajdują się na stoisku z prasą. Ofiary na daninę można też wpłacać na konto parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 
10. Dziękujemy za kwiaty do Grobu Pańskiego 1 Róży Matek z Miejskiej Górki.
 
11. Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę do Włoch (od 16 do 25 września). Plan pielgrzymki znajduje się w gablocie oraz na stronie parafialnej. Informacje i zapisy u ks. proboszcza.
 
12. Pożegnaliśmy +  Janinę Ziembicką, l. 65 z ul. Parkowej oraz + Edwarda Huchraka, l. 74 z Roszkówka. Wieczny odpoczynek…
 
13. Dziękujemy za każdy gest życzliwości, modlitwę, prace wykonane dla wspólnoty parafialnej oraz za złożone ofiary. Dziękujemy osobom, które zadbały o czystość świątyni oraz za dary na stół na probostwo. Niech Pan obdarzy Was potrzebnymi łaskami.